آموزش نقاشی

نقاشی و آموزش نقاشی یکی از هنرهای بسیار قدیمی و اصیل است که از دوره ی باستان تاکنون مورد توجه بسیاری از هنرمندان و علاقمندان به هنر قرار گرفته است. این هنر را میتوان هم به عنوان یک سرگرمی و هم به عنوان یک حرفه برای کسب درآمد در نظر گرفت. نقاشی، به افراد امکان میدهد تا احساسات، تخیلات و تجربیات خود را از طریق تصاویر با دیگران به اشتراک بگذارند و این حس را از طریق نقاشی ساده و زیبا به دیگران منتقل نمایند.

رسالت ما در آموزشگاه مدادرنگی آموزش نقاشی به شیوه ساده برای تمامی سنین اعم از کودکان تا بزرگسالان میباشد.

ما قصد داریم تا نقاشی را بشکل حرفه ای و آسان از طریق آموزش های ویدیویی و تصویر سازی به شما آموزش دهیم تا بعد از دیدن این آموزش ها، وارد دنیای طراحی و نقاشی شوید.

چگونه نقاشی را شروع کنیم؟ ( مراحل یادگیری نقاشی )

شروع نقاشی میتواند یک تجربه هیجان انگیز و درعین حال چالش بر انگیز باشد. آموزش نقاشی از ابتدا تا سطح حرفه ای و پیشرفته نیازمند صبر، تمرین و توجه به نکات و جزئیات در سطوح مختلف میباشد. شما میتوانید با استفاده از روشهای متنوع و گوناگون و با استفاده از آموزش متدهای نقاشی در وب سایت مدادرنگی و با بهره گیری از مدرسین حرفه ای مهارت های خود را در هر سطحی که هستین ارتقا دهید. از جمله مهمترین مراحل برای شروع آموزش نقاشی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یادگیری اصول و پایه ای نقاشی
  • آشنایی با ابزارها و موارد مختلف مورد استفاده در طراحی، نقاشی، سیاه قلم و رنگ و روغن
  • تمرین و تکرار تکنیک های مختلف آموزشی
  • توسعه مهارت های خود از طریق مشاده و تحلیل آثار هنری دیگر هنرمندان

سعی ما در تیم مدادرنگی اینست که با زبانی آسان و با بهره گیری از جدیدترین و ساده ترین آموزش ها، نقاشی را برای شما شیرین کنیم. 😊😊

چگونه نقاشی یاد بگیریم؟

برای پاسخ دادن به این پرسش مهم میتوان به چندین نکته مهم در این خصوص اشاره کرد:

1- مداد و کاغذ

برای شروع به آموزش نقاشی و یادگیری نقاشی، نیازمند ابزار پیچیده ای نیستید. مدادرنگی و کاغذ ساده ترین و درعین حال در دسترس ترین ابرازها هستند. با مداد میتوانید خطوط و اشکال ابتدایی را تمرین کنید و با افزایش مهارت خود به تدریج به ابزارهای حرفه ای تری روی بیاورید.

2- رنگ ها

پس از آشنایی با مداد و رسم خطوط ساده، میتوانید از رنگهای محتلفی همچون گواش، آبرنگ، مداد رنگی و رنگ و روغن استفاده کنید. هریک از این رنگها ویژگی ها و تکنیک های مختص خود را دارند که با تمرین و تکرار و همچنین مشاهده آموزش های آبرنگ و مدادرنگی، به تسلظ مناسبی از هریک دست پیدا کنید.

شناخت رنگها و استفاده صحیح از آنها، یکی دیگر از مهارت های کلیدی در آموزش نقاشی است. تئوری رنگها را مطالعه کنید و با تمرین ترکیب آنها، رنگهای جدیدی ایجاد کنید.

ترکیب رنگها در آموزش نقاشی

3- تمرین مهارت های پایه ای

شروع کار با رسم خطوط و اشکال ساده به شما کمک میکند تا دست و چشم خود را هماهنگ کنید. تمرین کنید تا خطوط صاف و منحنی های دقیق بکشید و به تدریج به ترسیم اشکال پیچیده تر بپردازید.

4- استفاده از منابع آموزشی

منابع آموزشی میتوانند نقش بسیار مفید و موثری در آموزش و یادگیری تکنیکهای مختلف داشته باشند. شما با مشاهده آموزشهای مختلف رایگان و پریمیوم این مجموعه دیگر نیازی به آموزشهای خارج از چهارچوب این وب سایت نخواهید داشت ولی در صورت نیاز میتوانید از ویدیوهای آموزشی از سرویس های مختلفی چون یوتیوب کمک بگیرید.

آموزش نقاشی چقدر زمانبر است؟

آموزش نقاشی یک فرآیند مداوم و پرچالش است که نیازمند صبر، تمرین و تلاش مستمر به همراه الهام گیری از سایر هنرمندان و هنرجویان است. در ابتدا با کمی تمرین قطعا موفق به خلق آثار نقاشی ساده و زیبا میباشید و پس از گذشت زمان، با تمرین های مداوم و با افرایش سطح آموزشهای خود، میتوانید به یک نقاش حرفه ای بدل شوید که آثار خلاقانه ای را خلق خواهید کرد. بطور متوسط بین 6 ماه تا یک سال برای شروع زمان مناسبی است.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.